Obec Bohutín
Bohutín

Marie Hádková z Bohutína - Gentleman silnic

marie-hadkova-gentleman-silnic

Neskutečnou duchapřítomnost prokázala občanka naší obce paní Marie Hádková z Bohutína, když v Jeseníku jako spolujezdkyně vozidla, které řídil její 71letý manžel. V okamžiku, kdy za volantem vlivem náhlé srdeční příhody ztratil vědomí, převzala řízení a auto zastavila.

marie-hadkova-gentleman-silnic

Neskutečnou duchapřítomnost prokázala občanka naší obce paní Marie Hádková z Bohutína, když v Jeseníku jako spolujezdkyně vozidla, které řídil její 71letý manžel. V okamžiku, kdy za volantem vlivem náhlé srdeční příhody ztratil vědomí, převzala řízení a auto zastavila. Zároveň tak zabránila možným katastrofálním následkům. Byla za to nedávno oceněna titulem Gentleman silnic.

Gentleman silnic je společným projektem Generali České pojišťovny a Policie ČR, který vznikl v roce 2004 s cílem motivovat účastníky silničního provozu k tomu, aby si pomáhali a nebyli k sobě lhostejní.

Marie Hádková se stala 224. držitelem titulu. Naposledy byl na Jesenicku oceněn Gentleman silnic v roce 2010.

Za celou obec děkuji,  jsme na Vás pyšní. Starosta obce.

 

Celý článek najdete na linku:

Muž měl vyvrácenou hlavu a nohu na plynu. Za zastavení auta dostala jeho žena cenu - Novinky

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-muz-mel-vyvracenou-hlavu-a-nohu-na-plynu-za-zastaveni-auta-dostala-jeho-zena-cenu-40448323

Datum vložení: 27. 10. 2023 10:26
Datum poslední aktualizace: 27. 10. 2023 10:38
Autor: Ing. Petr Polách